Paylaş paylaş nereye kadar ?

Posted on Posted in Uncategorized

Paylaş paylaş nereye kadar ?

Facebook,instagram,foursquare,swarm,tumblr falan derken sosyal medya ağları günden güne büyüyor. Tabi paylaşımlarda günden farklı haller ve zaman sıklığı yaşamaya başladı. İlkokul arkadaşımızda bulmak ne güzelmiş ya adını soyadını yaz hemen çıkıyor valla süper dediğimiz facebook uygulamasından sonra fotoğraf manyaklığı hale gelen instagram hayatımıza girdi.Ve tabiki foursquare,swarm gibi yer bildirimi yapan,önerilerde bulunan uygulamalarda hepimizi baştan çıkardı.

Gün geçmiyor ki,paylaştığımız fotoğraflara bir yenisi eklenmesin.Gezdiğimiz yerlerden,yediğimiz lezzetli yemeklerden,akrabalarımıza,eski sevgilimize yahut iş arkadaşlarımıza laf giydiren felsefik laflardan hergün paylaşımları deli hızla devam ediyor.Hepimiz kimin nerde ne yaptığını biliyoruz güzel olmasına güzel ama ya kaybettiklerimiz.

Bayram telefonlaşmalarını,artık toplu paylaşımlar aldı,kandilleşmelerini dua resmi paylaşıp geçiştiriyoruz mis gibi helvalarımızı yapıp komşularımızla paylaştığımız günler oldukça geride kaldı.Arkadaşlarla güzel sohbetlerini yerini de çoğu zaman whats up alıyor.

Kısacası duygusal paylaşımlarımızın yerini sanal paylaşımlar aldı,ama bunu değiştirmek yahut azaltmak bizim elimizde.İnsanlığın herşeyin üstünde olduğu duygusal ve merhametli nesiller olmak ve oluşturmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir