Döküman Editörü açılıp kapanıyor |ERTAN PC

Posted on

Doküman editörü açılıp kapanıyor

Arkadaşlar merhaba bu yazımızda Doküman editörü açılıp kapanıyor adlı uyap uygulamasının düzeltilmesi ile ilgili birkaç bilgi sunacağım, internette çok bilgi kirliliği olduğu için size en kısa yoldan en etkin çözümü anlatacağım.

Eğer Doküman editörü açılıp kapanıyor ‘sa birkaç işlem sonrasında sorununuz çözülecektir.
Bilgisayarım > C Dizini > Kullanıcılar > Kullanıcı adınız(Örneğin; Volkan,PC Avukat vb.) > .uki Klasörü içerisindeki acilisdegerleri.xml ve tercihler.xml dosyalarını silin. Bu işlemlerin ardından UYAP Editör Programını yönetici olarak tekrar çalıştırdığınız takdirde doküman editörünüz açılacaktır.

Eğer Yine açılmaz ise Doküman editör programını uyap’ın sitesinden yeniden indirip kurmayı deneyin ( Öncelikle Denetim Masasından>Program Ekleme Kaldırma Menüsü üzerinden eski doküman editörünü kaldırmalısınız) sonrasında uygulamayı tekrardan kurmayı deneyin eğer yine sonuç fayda etmeyip açılıp kapanan siyah bir pencere görüyorsanız Java’nın en yeni sürümünü internetten kendi sitesinden indirip kurmayı deneyin.

Önemli Not: Bilgisayarınızın 64 Bit olması durumunda javanın 32 bit sürümünü indirip uygulamayı çalıştırabilirsiniz illa 64 bit java indirmek istiyorum derseniz uygulama çalışmayabilir 64 Bit java var ise bilgisayarınızda yine yeniden Denetim masası üzerinden Program ekle kaldır menüsünden 64 bit java’yı kaldırıp yeniden Java’nın sitesinden 32 bitlik sürümünü indirmeyi deniyebilirsiniz sorununuz hallolacaktır.

Uyap doküman editörü açılıp kapanıyor ve görüntü gelmiyorsa birde Uygulamanın üzerinde Mouse ile sağ tuş yapıp Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin muhtemelen sorun giderilmiş ve uygulamanız çalışmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir